Ražice

Natočené filmy

Poslušně hlásím

Region
Jižní Čechy

Ražice

Malá náves s kapličkou a několik historických domů uprostřed malebné krajiny jižních Čech. Přesně takové jsou Ražice. Navíc jsou ale důležitým železničním uzlem na trati z Plzně do Českých Budějovic. Poslušně hlásíme, že tudy cestoval i slavný dobrý voják Švejk.

Tady někde byl vykázán z rychlíku, který měl namířené do Budějovic, než nedopatřením někdo zatáhl za záchrannou brzdu. Našeho slavného vojáčka poslali pěšky. To nevadí, protože má aspoň možnost projít se ladovskou českou krajinou. Švejkův pochod kolem Ražického rybníka opravdu jako by vypadl z obrazu známého českého malíře. Švejk pobafávající z fajfky a u rybníka vrby a lísky, mokřady a houfy chráněného ptactva a rostlin, ne nadarmo byl vyhlášen přírodní památkou. Podobné obrázky si můžete zvěčnit na vlastní oči, totiž čočku.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace