Region
Jižní Čechy

Putim

Vesnice je spojena s nedalekými Ražicemi tenkou silničkou. Uniká vám spojitost? Nachází se na železniční trati směrem do Českých Budějovic a proslavila se především v literatuře. Ano, jedná se o tu Putim, kde se odehrála část příběhů Dobrého vojáka Švejka!

A není lepší místo pro autentické natáčení filmu podle knihy než to, o kterém předloha vypráví. Celá filmová Švejkova zastávka se tak skutečně odehrála v putimské obci, kde mu dokonce postavili sochu. Putim nabízí možnost posedět si u břehu řeky Blanice a rozjímat v tichu přerušovaném pouze jejím šumem. Pro milovníky historické architektury je tady k nalezení kostel zasvěcený svatému Vavřinci nebo třeba památkově chráněný most. Švejk se tady ovšem moc nerozkoukal, jelikož většinu času strávil na místní četnické stanici u křížového výslechu. Jak jinak...

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace