Heřmaň u Písku

Natočené filmy

Poslušně hlásím

Region
Jižní Čechy

Heřmaň u Písku

Při cestě do jižních Čech narazíte na malou vesničku Heřmaň. Štíty statků, postavených v duchu selského baroka, se tyčí ve vsi na levém břehu řeky Blanice. Těmito místy byl ve druhém pokračování filmové adaptace Dobrého vojáka Švejka odváděn ke svému regimentu nejslavnější český voják.

No, odváděn... To by ho nesměl dostat na starost putimský závodčí, který se cestou „vožere jako prase“ – řečeno slovy Švejka. Vlastně spíš jako kráva... Závodčí je tak opilý, že ho Švejk musí vést na řetízku a právě kousek za Heřmaní ho málem zamění za krávu místního zemědělce.

Vy si tuto trasu projděte raději za střízliva, ať si vás taky někdo nepoplete. Pokud vás zajímá, ve kterých místech balancoval Švejk se závodčím na úzké lávce. Dejte se z Heřmaně asi jeden kilometr směrem k železniční stanici. Potok je tedy o poznání zarostlejší, tak pozor, abyste nezjistili, že jste ho našli, až když v něm budete stát.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace