Praha

Prokopské údolí

Natočené filmy

Pelíšky

Region
Hlavní město Praha

Praha

Prokopské údolí

Rezervace Prokopské údolí se rozprostírá na jihozápadě Prahy. Jedná se o zvláště chráněné území. Našly se tady totiž pozůstatky mamuta severního, nosorožce srstnatého a dvou diverzantů na motorce. Jeden z nich byl tedy možná pošťák, ale to už jen tak mimo záznam.

Konkrétně jej najdete v Praze 5, mezi Jinonicemi a Zlíchovem. Vedle jezírek, lomů a skalních výběžků nabízí toto místo – často nazývané přírodním klenotem Prahy – mnoho historických zajímavostí. Udělejte si procházku zpět v čase. Kdysi tu byly nalezeny důkazy o existenci pravěkých lidí i trilobitů, třeba kápnete na další převratný archeologický nález. A kdo neuspěje, může se potěšit krásnou přírodou, vystoupat na vrch Děvín nebo prozkoumat Butovické hradiště a po naučné stezce i další končiny tohoto zvláště chráněného území.

Cestou se ale mějte na pozoru! Území bylo dobře střežené už za dob komunistického režimu, jak vyplývá z vyprávění příslušníka bezpečnosti ve filmu Pelíšky. „Rozkaz, ten zněl jasně. Muž s koženou brašnou nesmí projet, za žádnou cenu!“ Návštěvu těchto míst tedy doporučujeme bez kožené brašny a podezřelého dopravního prostředku. Zejména, když se budete blížit k malému jezírku nepřehlednou zatáčkou.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace