Praha

Košíře

Natočené filmy

Pelíšky

Region
Hlavní město Praha

Praha

Košíře

Lámali jste si vždycky hlavu, kde že byly Pelíšky slavných filmových rodin Krausových a Šebkových? Rádi vám to prozradíme! Jejich společný barák najdete v pražských Košířích, skrytý ve Schodové ulici. Schválně jestli i bez pána halekajícího z balkonu poznáte, který to byl. Pojďte po těch schodech stoupat v šlépějích našeho kultovního filmu.

Pana Krause (Jiří Kodet) uvidíte ve filmu hned několikrát. Se svou ženou se hlasitě vysmívá totalitnímu systému a hlavně si z balkonu uleví větou: „Proletáři všech zemí...“ Dál už to určitě všichni znáte. Tato hláška mimochodem původně vůbec nebyla ve scénáři.

Někteří věří, že karma vás vždycky postrčí kudy jít nebo co říct. Ne ta plynová, od té vám maximálně chytí vlasy. Ale kupříkladu téměř ve stejnou dobu, kdy pan Kraus přichází o ženu, se za dalším rohem učitelka Eva loučí s kolikátým už nemožným nápadníkem a začíná mít pocit, že najít synovi tatínka je beznadějné. Netuší ale, že jejím směrem už míří pan Kraus. Zrovna se s ní jde seznámit na třídní schůzky!

A kterou cestou tedy do Košířů? Třeba Plzeňskou ulicí, po jedné z nejstarších elektrických tramvajových tratí na území Prahy. Když budete mít štěstí, můžete v těchto končinách potkat i producenta filmu Ondřeje Trojana!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace