Praha

Malvazinky

Natočené filmy

Pelíšky

Region
Hlavní město Praha

Praha

Malvazinky

Na rohu ulic U Malvazinky a U Sanpozu najdete vstupní bránu do rehabilitační kliniky Malvazinky. Kdo by to řekl, že ve filmu Pelíšky představovala vstup právě do domu mládeže 1. máje, v němž bydlel Elien. Lékaři z respiračního oddělení museli mít z pokuřujících puberťáků před klinikou velikou radost.

Ano, přesně v této vrátnici Elien přijímal všechny hovory, a především cool dárky až z Ameriky. S takovým arzenálem oblečení, plakátů Beatles a amerických filmů jste byl u holek prostě bourák. Ani jste se nemusel nijak zvlášť snažit, od toho tu byl konkurent Michal. Schůzky tedy probíhají zpočátku ve třech, ale lichého počtu si brzy všimne i jízlivý soudruh učitel. A když se nakonec rendez-vous přesunou do soukromí Elienova pokoje, nepomůžou už ani posměšky na jeho nové boty. I když, co si budeme povídat, dneska by je nosily maximálně naše maminky.

Vy si na cestu Malvazinkami vezměte boty dle uvážení. Původně prý vyrostly jako obecní kolonie a o jejich historii existuje pramálo informací. Za optání ale nic nedáte a starší obyvatelé vám leccos prozradí a možná dají i tip, kam pokračovat v procházce. Třeba na malvazinský hřbitov. Pochován je tu Milan „Mejla“ Hlavsa. Zakladatel legendární skupiny Plastic People of the Universe, která vznikla v roce 1968 a záhy se nedobrovolně ocitla v opozici proti komunistickému režimu, jehož atmosféra čpí z celých Pelíšků.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace