Loděnice

Nádraží

Natočené filmy

Ostře sledované vlaky

Region
Střední Čechy

Loděnice

Nádraží

Loděnice je od Prahy co by kamenem dohodil a ze smíchovského nádraží se tam dostanete pohodlně vlakem zhruba za půl hodinky. Možná vás přivítá salutující výpravčí Hubička v červené čepici, přednosta Němeček nebo novopečený železničář Miloš Hrma.

Bohumila Hrabala k napsání knihy inspirovala vlastní zkušenost z dob, kdy pracoval jako výpravčí na nádraží v Kostomlatech, a událost, kdy skupina partyzánů vyhodila do povětří německý muniční vlak. Jiří Menzel ale ve skutečnosti natáčel Ostře sledované vlaky na loděnickém nádraží na trase Praha – Beroun.

Stanice má půvab tichých malých zastávek, kde jakoby se zastavil čas, a obklopuje ji křivoklátská vrchovina, nejpodmanivější hlavně na podzim, kdy rozsáhlé okolní lesy hrají všemi barvami. Po prohlídce oscarového nádraží si vyražte po modře značené turistické trase do Svatého Jana pod Skalou.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace