Loděnice

Kostel

Natočené filmy

Ostře sledované vlaky

Region
Střední Čechy

Loděnice

Kostel

Na návsi stojí románský kostel sv. Václava s barokní farou, které patří k nejzajímavějším stavbám Loděnice. Právě kolem nich šel Miloš Hrma na svoji první směnu coby novopečený výpravčí a bilancoval profesní kariéru svých předků.

Zrovna z tohoto kostela byly v průběhu druhé světové války kvůli výrobě zbraní rekvírovány zvony a další kovové předměty jako třeba kříže ze starého hřbitova. Zkáze neušel ani hromosvod. Muselo se to stát přesně v době, kdy mladý výpravčí den co den chodil kolem kostela sv. Václava do služby, která se mu nakonec stala osudnou.

Od kostela je to kousek k bývalé honosné vile, které ale místní neřeknou jinak než zámek. Postavit si ji nechal známý pražský hoteliér a podnikatel. Dnes zámek v Loděnici i s přilehlými vinicemi zarůstá a chátrá. Místo je však ideálním cílem pro milovníky brownfieldů.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace