Region
Střední Čechy

Zřícenina hradu Krakovec

Mezi dvěma potoky a na kopci. Strategická pozice pro hrad, jak má být! Možná i proto si jej vybral mistr Jan Hus jako svoje poslední útočiště.

Už cestou ke zřícenině na kopci člověka tak nějak zvláštně mrazí. Z bývalého honosného hradu zbývají jen ruiny, ale jeho historie se tu projevuje dál. Z míst, kde nyní najdete jen zbytky arkýřové kaple, jako byste slyšeli ozvěnu posledních slov kázaní mistra Jana Husa.

Náhle však od brány zazní chvatné kroky. To spěchá princ bojovat o svou milou. Jako v každé pohádce to naštěstí dobře dopadne a statečný hrdina zlého Mrakomora porazí. Říkáte si, že je vám tohle místo odněkud povědomé? Jako by bylo z pohádky? Ano, opravdu se tady natáčel Princ a Večernice.

Po tom všem se asi začínáte bát, že na hradě straší, a máte naprostou pravdu. Vždyť je to domov rytíře Brtníka a jeho krásné dcery Leontýnky z komedie Ať žijí duchové!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace