Mladá Boleslav

Věznice

Region
Střední Čechy

Mladá Boleslav

Věznice

Masivní železná brána, až nekonečně vysoké a dlouhé zdi šedého betonu a kilometry ostnatého drátu. Vypadá to jako vězení. A taky že je, i když obýváno bývá už jen filmaři.

Sice už dávno jako věznice neslouží, ale pořád v jejích prostorách cítíte podivnou tíseň. Jako by se vstupní brána za vámi neměla už nikdy otevřít. A když konečně vycházíte, vše z vás opadne. Skoro se zdá, jako by vás právě propustili na svobodu po patnácti letech. Takový pocit úlevy si zde prožil i pan Dítě ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále.

Pokud jste fanda Toma Cruise, jistě vás nerozhodí místní ponurá atmosféra a budete se tady procházet s nadšeným vědomím, že váš miláček procházel stejnými místy, a navíc cestou stihl pěkně zamávat s několika padouchy. Natáčel se tady totiž i takový trhák jako Mission: Impossible – Ghost Protocol!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace