Liberec

Nádraží

Region
Českolipsko a Jizerské hory

Liberec

Nádraží

Stojíte na peronu libereckého nádraží a koleje se z levé strany táhnou jakoby z nekonečna, a ani vpravo nekončí tam, kam dohlédnete pouhým okem. Někde končit musí... Každá trať má konec, stejně jako film. Co ale snad nikdy neustane, je nesnesitelný pískot brzd přijíždějících vlaků.

Vlaky, nekonečné pásy kolejí a vůně vařených párků. Popis může sedět celkem na kterékoliv nádraží, ale to liberecké je výjimečné. Cestu za bohatstvím začínali mnozí milionáři na nejrůznějších místech, jenže tady zahájil svou kariéru prodejce párků sám pan Dítě ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále. Až se tedy budete shýbat k zemi pro nalezenou minci, vězte, že vás pobaveně pozoruje. Nezapomeňte se tedy tvářit, že vám patří, a nenechte si ujet vlak, jako hlavní hrdina Fleischman ve filmu Grandhotel.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace