Praha

Obecní dům – Restaurace Art Nouveau

Region
Hlavní město Praha

Praha

Obecní dům – Restaurace Art Nouveau

Být krásný navenek i uvnitř. To je často cíl moderního člověka. Podobné nároky se aplikují také v architektuře a v některých případech se to podařilo i před více než 100 lety! Obecní dům, jedna z nejvýznamnějších secesních staveb v Praze, je toho důkazem.

Ono když stavíte na pozemku původně ve vlastnictví českých králů, musíte si dát sakra záležet, aby výsledek stál za to.

Nejen krásný, ale i s významnou historií! Obecní dům byl dějištěm mnoha důležitých událostí. Vyhlášena zde byla samostatnost Československa a proběhla tu i první revoluční listopadová jednání s komunistickou vládou.

A když už máte překrásnou stavbu i významnou historii, zbývá ji osadit personálem, který je podobně na úrovni. Třeba pana vrchního, jenž obsluhoval samotného anglického krále a vždy přesně ví, co si host poručí! Ano, právě tady se s ním pan Dítě setkal ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále. Francouzský restaurant v prostorách Obecního domu si totiž zahrál roli restaurace samotného hotelu Paříž!

Pan Dítě ale nebyl jediným maličkým návštěvníkem těchto prostor. Ve filmu Edith Piaf tady na romantické večeři byla I ona slavná zpěvačka měřící jen 140 centimetrů. Kromě jejího krásného hlasu se v historii obecního domu ozývá ještě jeden hlas o dost mrazivější… Slova přednášky Pan Koprfkingla o významu krematorií ze snímku Spalovač mrtvol. Vás návštěva opravdu pálit nebude. Rozhodně stojí za to!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace