Region
Střední Čechy

Zámek Slapy

Slapy. Každému se hned vybaví Slapská přehrada s množstvím romantických zátok a přírodních scenérií. Z hlediska kinematografie zde existuje ještě opěvovanější místo. Zámek Slapy si totiž svou krásou vydobyl roli v nejednom filmu.

Už když k zámku přicházíte, upoutá váš zrak oválné jezírko. Zadívejte se na jeho hladinu, něco ji začíná čeřit. To jsou vaše vzpomínky, jak se tady koupali oblečení boháči, úplně nahé ženy německých vojáků a později váleční invalidé postrádající končetiny. Film Obsluhoval jsem anglického krále nabízí plejádu různých pohledů na zámek. Ten nejhezčí se vám však naskytne, až ho uvidíte ve skutečnosti.

Když vstoupíte dovnitř, s prvním nádechem pocítíte, jak vám do těla proudí jeho bohatá historie. Křtiny nového přírůstku tady s rodinou slavil i sám Habermann ve filmu Habermannův mlýn, než oslavu přerušil esesácký důstojník Koslowski. Vhodnost jeho prostor pro různorodé role si ověřili i autoři seriálu První republika, v něm se objevil hned dvakrát. Představoval totiž luxusní hotel i nevěstinec.

A v jaké podobě ho uvidíte při své návštěvě? Nechte se překvapit!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace