Hrad Karlštejn

Natočené filmy

Noc na Karlštejně

Region
Střední Čechy

Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn snad není ani potřeba představovat. Patří mezi nejznámější a nejoblíbenější destinace milovníků hradů a zámku. Velmi typická je jeho silueta vytvořená jednotlivými budovami odstupňovanými podle výšky a kontrastní světlé zdi proti tmavým střechám. Právě karlštejnské věže se staly inspirací úvodní písně filmu.

Neodmyslitelná jsou také schodiště, která budovy propojují. Právě tady se zbrojnoši proháněli při hledání ženských vetřelkyň – neteře purkrabího Aleny a císařovny Elišky. Zubaté hradby připomenou krále Petra Cyperského, který na nich vysedával a hrál na loutnu nebo kul pikle s vévodou Štěpánem Bavorským. V kapli svatého Kříže nepotřebujete průvodce, stačí, když si vzpomenete, jak arcibiskup Arnošt dvěma výše zmíněným pánům popisoval různé obrazy. Nádvoří je zase navždy spojené s obrazem žen hrnoucích se dovnitř otevřenou bránou. Slova karlštejnského purkrabího byla prorocká: „Tady se jednou něco stane.“ Stalo a děje se pořád. U toho byste neměli chybět.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace