Region
Střední Čechy

Radešice

Zdeněk Svěrák často říká, že do každého filmu i role vždycky vloží kousek sebe. Když ne skutečnou vzpomínku, tak aspoň představu alternativního já. Příběh pražské rodiny, která na léto hledá útočiště mimo město, si ani moc vymýšlet nemusel.

Samoty jsou sice odlehlá místa, ale to ještě neznamená, že široko daleko nic nenajdete. Filmová chalupa se nachází na cyklostezce, takže ideálním dopravním prostředkem nebude škodovka embéčko, ale kolo. Jestli radši chodíte po svých, můžete se kousek od samoty připojit na naučnou stezku Petrovicko, která vás povede kolem roztodivných kamenných útvarů. Třeba kolem největšího českého viklanu, kterému se přezdívá Husova kazatelna.

Příznivci výletů s bonusem si můžou na malém kvízu otestovat své znalosti snímku Na samotě u lesa. Jeden samotář někde okolo chalupy pana Komárka čeká.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace