Jaroměř

Mateřská škola

Natočené filmy

Musíme si pomáhat

Region
Královéhradecko

Jaroměř

Mateřská škola

Říká se, že naděje umírá poslední. Na začátku druhé světové války mohli Židé ještě věřit, že jim zabavený majetek zase brzy vrátí. O pár let později mohli jen doufat, že to přežijí. Stejně jako rodiny, které posílaly syny do boje.

Píše se rok 1939 a židovská rodina musí opustit svoji přepychovou vilu jen s minimem majetku. Přišel rok 1943 a ani ne patnáctiletý syn nacistického funkcionáře odchází na frontu. Nikdo z nich už se do vily nevrátí. Dávají si spolu piknik kdesi mimo naši realitu. Na rozdíl od filmu má ve skutečnosti budova radostnější osud. Dnes tu najdete mateřskou školku.

Od ní se vydejte na průzkum starobylé Jaroměře a určitě nevynechejte městské muzeum, které sídlí v bývalém obchodním domě Wenke a syn. Stavba navržená Josefem Gočárem na počátku 20. století patří mezi významné památky moderní evropské architektury.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace