Praha

Stavovské divadlo

Natočené filmy

Amadeus

Region
Hlavní město Praha

Praha

Stavovské divadlo

Figarova svatba. Mozartův triumf, klíč k bráně do srdcí českého publika. Don Giovanni. Opera, kterou Mozart věnoval "svým" Pražanům. Pro obě představení je důležité Stavovské divadlo. Pro to první jako filmová kulisa, pro druhé jako dějiště světové premiéry.

Pojďme si zahrát hru na asociace. Když se řekne Stavovské divadlo, co vám vytane na mysli jako první? Pravděpodobně Mozart anebo Tyl a jeho „Kde domov můj“. Stavovské divadlo je dodnes nerozlučně spjato s Mozartovými operami a klasickými činohrami. Poznejte kousek slavné operní historie naživo.

Prostory divadla také posloužily pro natáčení Amadea a filmový císař zde pronesl onu nesmrtelnou větu, že je v Mozartově hudbě příliš mnoho not a měl by nějaké ubrat. Na to Mozart pohotově kontroval, které noty má jeho výsost asi tak na mysli.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace