Nové Město nad Metují

Peklo

Natočené filmy

Musíme si pomáhat

Region
Královéhradecko

Nové Město nad Metují

Peklo

Lépe by snad atmosféru strachu a napětí za protektorátu ani vyjádřit nešlo. Život v neustálých obavách z kolaborantů a donašečů. Lidí, kteří zneužívají nově nabytou moc, aby si od druhých vymohli to, co chtějí.

Místo, které filmaři vybrali za cíl vyjížďky nacistického pohůnka Prohasky a Marie, je ve skutečnosti výletní restaurace navržená známým architektem Dušanem Jurkovičem. Najdete ji v přírodní rezervaci Peklo, na soutoku řek Metuje a Brodek. Je tu povinností si dát rakvičku se šlehačkou a podívat se na sochu vodníka.

Z Nového Města nad Metují sem můžete podniknout výlet po červené. Po stejné trase se dá dojít až do Dobrošova, kde si prohlédnete pás lehkého opevnění, které nás před okupací mělo ochránit.

Až se vrátíte zpátky do Nového Města nad Metují, na náměstí, jemuž se přezdívá český Betlém, najdete zámek a řadu renesančních domů s typickými podloubími a čelnými štíty.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace