Lidice

Natočené filmy

Lidice

Region
Střední Čechy

Lidice

Každý rok desátého června se tyto zamlklé končiny poblíž Buštěhradu probouzejí k životu. Je tomu tak už od roku 1945, kdy se tady sešlo přes 160 tisíc lidí uctít památku padlých lidických mužů, žen i dětí. Životy jim to nevrátí, ale jejich příběhy budou žít dál.

O zvěčnění této nešťastné události se postarali i filmaři. Scéna tryzny za vesnici byla jako jediná natočena skutečně na místě, kde Lidice původně stály. Shromáždilo se tady víc než 500 komparzistů bez nároku na honorář, včetně jedné z lidických žen. Mohli jste zahlédnout, jak odsud dav vyhání Karla Rodena. Ve filmu představuje jediného lidického muže, který přežil jen díky tomu, že seděl ve vězení za vraždu svého syna. Ani to není výplod scenáristy. Tento příběh se k Lidicím skutečně váže. Vy si výlet sem nemusíte plánovat přímo na datum tryzny, pomníček padlých obětí, který jediný místo připomíná, si zaslouží návštěvu kdykoli.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace