Zubrnice

Natočené filmy

Lidice

Region
Severozápadní Čechy

Zubrnice

Taková víska, něco málo přes dvě stě obyvatel, může návštěvníka snadno oklamat a tvářit se, že nemá co nabídnout. Malá náves s dominantním kostelem a několika malebnými roubenými staveními, malé nádražíčko… Vypadá to, že tady se čas zastavil už před mnoha lety.

Přesně tak se Zubrnice tváří a jde jim to moc dobře. Roubenky okolo kostela tvoří nejmladší skanzen v Čechách a nádražím se klidně může prohnat vlak, který dnes už jen tak někde jezdit neuvidíte. Jedná se totiž o železniční muzeum, kde si můžete jízdu jedním z těchto historických vlaků zařídit.

Že je vám stanice a vůbec celá obec nějak povědomá? Mohli jste ji zahlédnout ve filmu Rebelové, natáčelo se tady několik scén, a po místních kolejích se proháněli také Páni kluci.

Ale Zubrnice nemají jen veselou filmovou historii, především jeden z místních domů nemá vůbec pěkné vzpomínky. Lidické ženy a jejich děti ve filmu v něm čekaly na svůj tragický osud. A ty další domy? Často se sem vrací Karel Roden, před Lidicemi si tu zahrál také Hlídače č. 47.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace