Praha

Nerudova ulice

Natočené filmy

Amadeus

Region
Hlavní město Praha

Praha

Nerudova ulice

Davy lidí a mezi nimi se proplétá rozverný Mozart, kterému jeho žena Constanze a otec sotva stačí. V hlavě mu srší ohňostroj nápadů, jak si užít večer. Dnes už tu sice Mozarta nepotkáte, ale Nerudova ulice, kde se scéna natáčela, dýchá stejně živou atmosférou.

Vítejte na jednom z nejkrásnějších úseků bývalé Královské cesty. Nerudova ulice, která se vine od Malostranského náměstí až k branám Pražského hradu, je esencí pražské kultury a historie. Na každém metru tu narazíte na perlu, ale nebojte se, nezahltí vás. Tato strmá ulice vyžaduje a zároveň nabízí spoustu zastávek. Tady se natáčel Amadeus. Tamhle bydlel bohémský spisovatel Jan Neruda a tak můžete pokračovat do nekonečna. Každý druhý dům má místo čísla popisného obraz nebo reliéf, který mu dal jméno. A v žádné jiné ulici v Praze nenajdete takovou koncentraci historických paláců a domů.

Uvidíte, že Nerudova ulice miluje záři reflektorů a oko kamery. Zahrála si i ve snímku Adéla ještě nevečeřela, ve scéně, kde Nick Carter a komisař Ledvina kráčejí do třetí restaurace.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace