Praha

Petřín

Natočené filmy

Kolja

Region
Hlavní město Praha

Praha

Petřín

I vy, kdo trpíte závratí, překonejte sami sebe a vyšplhejte na pražskou „Eiffelovku“. S malým Koljou se přesvědčíte, že pohled na Prahu z ptačí perspektivy je prostě úchvatný.

Ověřte si, že věží tyčících se k nebi je skutečně sto. Neradi počítáte? Nabažili jste se už i pohledu na prejzové střechy Malé Strany? Pak je na čase pokračovat dál, romantickou procházkou Petřínem do míst, kam Kolja zamířil, až když kamera přestala sledovat jeho kroky. A pokud si neprohlédl růžový sad, neprošel se po zarostlých cestičkách spojujících letité stromy a nepoznal omamnou vůni právě rozkvetlých keřů, věřte, že toho dodnes lituje.

A socha K. H. Máchy? V květnu prý po večerech ožívá a recituje zamilovaným: „Byl pozdní večer, první máj…“ Nevěříte? Zeptejte se Františka Louky. Určitě si na vás čas najde, zvlášť jste-li pohledná blondýnka „pod třicet“. Má ho teď spoustu, dávno už v máji nemusí zdobit okna ruskými vlaječkami.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace