Zámek Velké Losiny

Natočené filmy

Kladivo na čarodějnice

Region
Střední Morava a Jeseníky

Zámek Velké Losiny

Zdi sklepení tlumí hlasy plné bolesti, které prosí o smilování. Ta zubožená těla už ani nejsou lidskými bytostmi. Kruté mučení je zlomilo a jen čekají na vysvobození. O patro výš hoduje ďábelský Boblig s losinskou paní. Hon na čarodějnice začíná.

Zámek Velké Losiny se stal sídlem skutečného i filmového inkvizitora Bobliga. Podle dochovaných vynucených přiznání, která sám pro obviněné vymýšlel, to byl nadmíru sadistický muž, toužící po moci a majetku. Vykonstruované procesy s údajnými ďáblovými pomocníky mu umožňovaly, aby se zbavil vlivných a bohatých lidí a zkonfiskoval jejich majetek.

Neblahá minulost zámku Velké Losiny a uhrančivý genius loci zřejmě inspiruje k příběhům o těch nejčernějších stránkách minulosti nebo lidského nitra. Jako jedno z míst pro natáčení historického dramatu Bathory si jej vybral i režisér Juraj Jakubisko.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace