Sobotín

Kostel sv. Vavřince

Natočené filmy

Kladivo na čarodějnice

Region
Střední Morava a Jeseníky

Sobotín

Kostel sv. Vavřince

Přesně tady to všechno začalo. Jedna stará žena a lidové pověry. Osudové nedorozumění, stigma čarodějnice a první oběť. Kolo nesmyslné krutosti se dalo do pohybu a kostel sv. Vavřince tu dál stojí jako němý svědek.

Přeneste se na chvíli v čase. Někdy kolem roku 1678 tady probíhala mše na Květnou neděli. Hospodyně z nedaleké vsi Vernířovice slíbila místní hladové žebračce hrnek hrachu za posvěcenou hostii. Kravka jí nechtěla dojit a hostie prý dokáže vyléčit nejrůznější neduhy. Žebračka Marina byla ale přistižena při činu, což se stalo záminkou pro rozpoutání neblaze proslulých čarodějnických procesů.

Přesto, že ve snímku Kladivo na čarodějnice sobotínský kostel sv. Vavřince neuvidíte, nezapomeňte si ho zařadit do seznamu míst, která stojí za to navštívit. Úryvkem z filmu se nechte inspirovat k představám, jak asi vypadalo místo, kde začaly jesenické čarodějnické procesy. A teď jedno tajemství na závěr. Kostel, který si ve filmu skutečně zahrál, nese jméno sv. Jakuba Většího a stojí na Kostelním náměstí v Kunraticích u Prahy.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace