Petrovy kameny

Natočené filmy

Kladivo na čarodějnice

Region
Střední Morava a Jeseníky

Petrovy kameny

Víra v nadpřirozené síly a kouzla se od pradávna váže k lidské touze po porozumění světu. Jsou místa, kde je přítomnost něčeho nehmatatelného údajně jasně patrná. Vzduch jako by vibroval a kolem se šíří zvláštní energie.

Petrovy kameny patří k přesně takovým místům, k nimž se váže bezpočet legend a mýtů. Podle zápisů z výslechů lidí, kteří byli obviněni ze spolku s ďáblem, se měly na Petrových kamenech jednou do roka konat divoké čarodějnické reje. O filipojakubské noci tu prý úřadoval samotný Satan. Své služebnice a služebníky si měl poznačit ďáblovým znamením, které pak inkvizitoři pečlivě hledali. A vždycky ho našli.

Dnes jsou Petrovy kameny součástí přírodní rezervace a dějiště údajných čarodějnických sletů není přímo dostupné. Můžete se na něj ale podívat ze značené trasy, která běží po hřebeni mezi Pradědem a sedlem na Skřítku.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace