Liberec

Severočeské muzeum

Region
Českolipsko a Jizerské hory

Liberec

Severočeské muzeum

Sám poradil mnoha géniům. Například Čechovovi, že dvě sestry jsou málo, Marconimu, ať to zkusí bez drátů. Také Eiffelovi pomohl s designem jedné pařížské věže, ale sám vždy přicházel minutu po dvanácté.

Na patentním úřadě se dveře netrhnou. Jen Jára Cimrman, který vymyslel telefon, pojistku a kinematograf, se s registrací pokaždé zpozdí. Když Graham Bell vynalezl telefon, už na něj čekaly tři nepřijaté hovory od Cimrmana.

V budově filmového patentního úřadu ve skutečnosti sídlí Severočeské muzeum v Liberci. Na místě, kde se Cimrman jen těsně míjí se slavnými vynálezci, se dnes můžete podívat na některé z jejich důmyslných udělátek. Nově tu totiž vystavují historické hudební automaty. Orchestriony, automatofony i flašinety lze nejen poslouchat, ale na některé si můžete i zahrát. Rozsáhlé muzeum dál buduje expozici užitého umění a designu, a neošidí ani zájemce o přírodní vědy.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace