Praha

Vyšehrad

Natočené filmy

Amadeus

Region
Hlavní město Praha

Praha

Vyšehrad

Šedivě ocelové obloha, ze které se táhnou husté provazce vody. Hlouček pozůstalých ve smutečním. Slzy se mísí s kapkami deště. Skupina se zastaví v bráně a sleduje odjíždějící kočár s Mozartovými ostatky. Jako by i nebe truchlilo nad ztrátou génia.

Místo, kde se smuteční průvod zastavil, je ve skutečnosti jeden ze vstupů na Vyšehrad, který ale není vůbec truchlivý. Naopak všechny vítá otevřenými branami a milovníci historie se sem mohou vydat po stopách mýtů i skutečných událostí. Mozart sice na Vyšehradském hřbitově pochovaný není, ale najdete tu spoustu významných českých osobností. Na příznivce divadla čeká otevřená letní scéna. Před letními vedry se schováte do kasemat ve vyšehradském podzemí. Unavený poutník může svlažit hrdlo na hradbách s nepřekonatelným výhledem na Prahu, a to zdaleka není všechno.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace