Rokytnice n. Jizerou

Železniční stanice

Region
Krkonoše a Podkrkonoší

Rokytnice n. Jizerou

Železniční stanice

Vlakové nádraží v Rokytnici nad Jizerou se za posledních pár desítek let příliš nezměnilo. Po kolejích sem přijíždějí – stejně jako dřív – místní i turisté. Jako třeba baletka z Prahy, která tu nechala syna na jarních prázdninách.

Když zde ve filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku vystoupí z vlaku svobodná maminka Anna, nestačí se divit. Její syn Vašek a náčelník Horské služby Luboš už jsou výborně sehraná dvojka. Zafunguje to však podobně i mezi ní a Lubošem?

Železniční trať sem na sklonku 19. století přivedly ekonomické důvody. Umožnila totiž plynulejší dovoz a hlavně vývoz z okolních továren. Region byl známý textilní výrobou a také tradiční českou pýchou – sklem. Ostatně samo město ve středověku vzniklo na místě původní sklářské osady. Nyní už je železniční stanice uzavřená, a pokud se odsud budete vracet domů, lístky si koupíte až ve vlaku.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace