Dolní Dušnice

Železniční most

Region
Krkonoše a Podkrkonoší

Dolní Dušnice

Železniční most

Není romantičtější způsob cestování než jízda vlakem. Sami se o tom můžete přesvědčit na jilemnické lokálce. Tato trať, vybudovaná na popud hraběte Harracha, zahájila provoz už v roce 1899.

Na nádraží v Martinicích v Krkonoších, kde má lokálka počátek a trochu překvapivě i svůj nejvyšší bod, doposud vše probíhá ručně, bez autoamtizace. Místní jsou na svou železniční trať náležitě hrdí. Vzhledem k tomu, že trasa vede údolím řeky Jizery, mostů je na trati přehršel. Ten filmový je však jen jeden. Po kolejích je to hned ten první za zastávkou Jablonec nad Jizerou – Hradsko. Pod ním vede silnice č. 14, pro ty kdo frčí autem či na kole. Ve filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku vlak táhne ještě parní lokomotiva. Romantiku v podobě kouřové stopy si nevymysleli filmaři pro natáčení, na této trati jezdívala parní lokomotiva až do roku 1977.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace