Český ráj

Vyhlídka U Lvíčka

Region
Český ráj

Český ráj

Vyhlídka U Lvíčka

Odsud budete mít panoráma Hruboskalského skalního města jak na dlani. A že jde o pohled, který jen tak něco nepřekoná. Nechali se jím unést ve filmu i Luboš s Vaškem: „Podívej se na tu krásu. Nikde nikdo. Jenom slunce, skály, Dračí zub a my dva.“

K tomu, abyste spatřili výhled, jaký měli ti dva ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny, lezecké lano potřebovat nebudete. Ne že by na Skautskou věž (alias Dračí zub) vedl žebřík či schody, je to jinak. Filmaři použili trik starý jako kinematografie sama. Střihem spojili dvě vzdálená místa do jednoho. Horolezci ve filmu sice lezou na Dračí zub, ale vrchol skály byl natáčen až na této vyhlídce U Lvíčka. Sem naopak byla cesta v 90. letech upravena a usnadněna. Kolem sebe máte šanci rozpoznat útvary Čertova ruka, Sfinga nebo Lvíček, který je nejblíže a podle nějž vyhlídka dostala své jméno.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace