Praha

Maltézské náměstí

Natočené filmy

Amadeus

Region
Hlavní město Praha

Praha

Maltézské náměstí

Koňské povozy s dřívím. Pouliční prodavači, kejklíři a květinářky. Císařští vojáci v nažehlených uniformách. Život na ulici a mezi tím vším rozčarovaný Mozart, který se vrací domů. Všichni chtějí slyšet jeho hudbu, ale za učitele ho nikdo nechce.

Podobně vypadala Vídeň 18. století a Praha se od ní příliš nelišila. V některých zákoutích na vás ještě dýchne historie, obzvlášť v klikatých úzkých uličkách Malé Strany. Možná to byl právě genius loci Maltézského náměstí, díky kterému se zde Formanův Amadeus natáčel. Dnes se tu místo čerstvě vypraného prádla třepotají české vlajky a exotické kejklíře vystřídalo moderní umění, ale z fasád stále dýchá nepolapitelné kouzlo. Pokud byste chtěli jít přesně ve stopách filmového Mozarta, vydejte se z Maltézského náměstí směrem k ústí Prokopské ulice.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace