Zámek Konopiště

Natočené filmy

Iluzionista

Region
Střední Čechy

Zámek Konopiště

Ze zámku Konopiště vyrážel na lov následník rakouského trůnu František Ferdinand d’Este. Ke stejnému účelu ho ve filmu Iluzionista využívá i fiktivní následník Leopold. Kromě okolních lesů se tak ve filmu blýskne i úctyhodná sbírka paroží.

Inspektor Uhl jde následníkovi trůnu sdělit, jak pokročil v případu jeho mrtvé snoubenky a jistého nadaného kouzelníka. Prochází dlouhou chodbou a zasmušile si prohlíží až děsivé množství trofejí na stěnách. Část z nich tu visí už od dob habsburské monarchie, Konopiště bývalo loveckým zámkem Františka Ferdinanda d'Este.

Později se ve filmu zámek objeví ještě jednou, z venku. To sledujeme následníka na honu a přitom les, Konopiště i Leopoldův kostým jako by vypadly z dobových ilustrací šlechticů při oblíbené kratochvíli. Vedle upomínek na největší vášeň Františka Ferdinanda se při návštěvě zámku můžete podívat i do jeho soukromých či reprezentačních pokojů a dalších prostor v rámci několika prohlídkových okruhů, nebo do rozlehlého konopišťského parku.

V pohádce Jak se budí princezny je Zámek Konopiště svědkem námluv mezi princeznou Růženkou a princem Jiřím (Jan Kraus). Jenže ty nakonec dopadnou stejně, jako jeho zápas s medvědem - neslavně.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace