Český Krumlov

Latrán

Natočené filmy

Iluzionista

Region
Jižní Čechy

Český Krumlov

Latrán

Velká láska si žádá důstojné kulisy. Právě proto si autoři filmu Iluzionista vybrali pro první setkání kouzelníka Eisenheima a mladé šlechtičny Sofie Český Krumlov. Historické pozadí města dodává rodící se lásce nádech osudovosti.

Mladý truhlářský synek se právě seznámil s uměním iluzionismu a musí trénovat. Nedbá na to, že je za podivína, prochází se Dlouhou ulicí v Českém Krumlově a balancuje na hůlce vejce. V tu chvíli ho při projížďce na koni poprvé uvidí mladičká vévodkyně von Teschen. Lásce mezi různými sociálními vrstvami ale pšenka nikdy moc nekvetla, a tak se Sofie vzápětí kouzelníkovi vzdaluje. Kočár ji odváží hlavní ulicí podzámčí – tedy čtvrti Latránu – zpět na zámek. Nejspíš do věže, o níž Karel Čapek tvrdil, že je ze všech „nejvěžovatější“.

Neopakovatelná atmosféra Českého Krumlova učarovala nejen filmařům, ale také organizaci UNESCO, která vzala celé historické jádro města na Vltavě pod svou ochranu.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace