Kroměříž

Arcibiskupský zámek

Natočené filmy

Amadeus

Region
Východní Morava

Kroměříž

Arcibiskupský zámek

Vybavujete si šílený smích hudebního génia, který se ozýval velkolepými chodbami královského dvora? Právě tady nastalo ono osudové setkání – Salieri poprvé spatřil Mozarta na vlastní oči.

Jedna z nejvelkolepějších staveb České republiky, dnes již chráněná památka na seznamu UNESCO. Můžete se tu procházet celé dny a obdivovat krásu architektury, uměleckých sbírek či slavné Podzámecké zahrady, kde se mimo jiné horoucně vyznávala láska v jedné z Četnických humoresek.

Anebo víte co? Zapomeňte pro jednou na historii. Pusťte si k snídani Formanova Amadea a vydejte se sem ruku v ruce s mladým, rozesmátým Mozartem. Nechte na sebe působit zdejší nádheru a představujte si, že spolu s potřeštěným géniem běžíte komnatami na svůj vlastní zmeškaný koncert, že jste s ním a dalšími „parukami“ na arcibiskupské slavnosti v úchvatném Sněmovním sále. Z celkem 22 lustrů tu na vás – ještě před elektrifikací provedenou samotným Křižíkem – svítí 440 voskových svíček, až se vám z toho po tvářích roztéká pudr. V jedné z komnat tu na vás bude rozzlobeně křičet arcibiskup, vám to ale bude jedno, protože hned v další komnatě čeká ta nejbáječnější hostina, jakou jste kdy viděli. Tak pozor, klapka… A jedeme!

Vy, co s sebou máte vlastní malé Mozarty, vězte, že v Kroměříži se točila také moderní pohádka Peklo s princeznou. Ve zdejším Chotkově rybníce si zaplaval malý Jeroným poté, co ho princezna Aneta strčila z mola. V jídelně státního zámku Kroměříž si zase ztrápený král Leopold přesolil polévku, poté co se, pln obav z budoucího sňatku své dcerušky, v podání půvabné Terezy Voříškové, zamračeně prošel zdejší monumentální knihovnou.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace