Kutná Hora

Pobřežní ulice

Natočené filmy

Edith Piaf

Region
Střední Čechy

Kutná Hora

Pobřežní ulice

Lásku najdete i na nečekaných místech. Malá Edith Piaf vyrůstala bez matky na pařížských ulicích a mateřskou péči našla v náručí nevěstek. Ve filmu si místo, kde budoucí zpěvačka našla svůj kousek dětství, zahrála Pobřežní ulice v Kutné Hoře.

Když malá Edith radostně poskakuje a drží za ruce dvě ženy nevalné pověsti, pramálo si láme hlavu s tím, co si myslí okolí. Tahle bezstarostnost jí zůstala až do dospělosti. Snad proto, že jako dítě našla otevřenou náruč u lidí, na něž se počestní občané dívali skrz prsty, měla vždy blízko k těm méně šťastným. Kolik z toho, co prožila v dětství, se vrylo do jejího přesvědčivého pěveckého projevu, se můžeme jen dohadovat.

Nenápadná Pobřežní ulice, která se vine kolem řeky Vrchlice, má svůj charakteristický půvab. Až tam půjdete, dobře si prohlédněte dům, který stojí na obloucích nad ulicí, protože kolem něj na druhé straně řeky procházela i malá filmová Edith. Můžete pokračovat ještě dál Pobřežní ulicí a potom ulicí Pod Barborou, až dojdete až ke kutnohorské perle – chrámu sv. Barbory, dílo Jana Parléře, Matyáše Rejska a posléze Benedikta Rejta.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace