Praha

Lucerna

Natočené filmy

Edith Piaf

Region
Hlavní město Praha

Praha

Lucerna

Pražská Lucerna byla ve filmu svědkem prvního i posledního triumfu Edith Piaf. V jejích sálech se natáčel velký koncertní start kariéry drobné zpěvačky, zpívání nesmrtelné písně Non, je ne regrette rien i fyzický kolaps na posledním koncertě.

Osud zpěvačky, které přezdívali Vrabčák, byl nerozlučně spojený s touhou zpívat. Majitelka jednoho z nejosobitějších hlasů, jaké kdy byly zachyceny na záznamová zařízení, prožila krátký, ale o to intenzivnější život. Všechny své radosti i smutky vkládala do pěveckého projevu.

Právě začátek i úplný konec její kariéry v podání filmové herečky Marion Cotillardové filmaři natočili v prostorách Paláce Lucerna na Václavském náměstí. Výjimečná budova na pomezí secese a modernismu je jednou z prvních železobetonových staveb v Praze; navíc má unikátní pasáž s prosklenou střechou.

Prostory Lucerny jsou stále často využívány pro různé kulturní akce. Právě atmosféra luxusního koncertního sálu zaujala režiséra Oliviera Dahana a rozhodla o místě, kde se odehraje první a poslední koncertní úspěch malé velké umělkyně.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace