Žatec

Náměstí 5. května

Natočené filmy

Edith Piaf

Region
Severozápadní Čechy

Žatec

Náměstí 5. května

Drobné náměstí se starými domy a barokním sloupem uprostřed vypadá jako hotová filmová kulisa, ale přesně tak jako na plátně vypadá i ve skutečnosti. Jeho mírně ošuntělou, ale charakteristickou atmosféru si vybrali i tvůrci životopisného snímku Edith Piaf.

Plácek nepravidelného tvaru, s klasickým kamenným dlážděním, skrývá mezi fasádami domů historický barokní sloup zasvěcený sv. Floriánovi a pár stromů, které poskytují stín v parných dnech. Ve chvílích, kdy zde neparkují moderní automobily, těžko odhadnout, ve kterém století se právě nacházíte. To se hodí při natáčení historických filmů, například Edith Piaf s Marion Cotillardovou v titulní roli. Malá Edith zde zpívá na ulici Marseillaisu pro představení svého otce. Stačí si jen zopakovat slova a francouzskou hymnu si můžete zanotovat s ní.

Zajímavé je, že ačkoliv má sloup na náměstí plastiku Nejsvětější trojice, zasvěcený je sv. Floriánovi. Tento světec, velký ochránce hasičů, sem byl umístěn na památku požáru před více než 250 lety.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace