Praha

Staroměstské náměstí

Natočené filmy

Dobrý voják Švejk

Region
Hlavní město Praha

Praha

Staroměstské náměstí

V Sarajevu zabili následníka trůnu, hraběte Ferdinanda. Habsburská monarchie se chystá do války, která ochromí Evropu na dlouhých šest let. Scéna beze slov, a přece výmluvná. Vojenská kapela pochoduje Prahou. Vyhrává zvesela. Zatím...

Rázná hudba přehlušuje chmurné myšlenky. Co se asi skutečně odehrává v hlavách aktérů? Procházejí po dláždění jednoho z nejpůsobivějších míst Prahy – dovolí jim přízrak blížící se války vnímat jeho krásu? Pojďte za nimi a začněme třeba v Ungeltu. Původně středověký kupecký dvůr dodnes ohromuje elegancí. Úzká ulička kolem gotického domu U Kamenného zvonu nás zavede na Staroměstské náměstí. S dlouhými stíny elegantních věží Týnského chrámu v zádech jdeme podél radnice s orlojem, kolem domu U Minuty za roh, na Malý rynek, kde prastará kašna láká, „vhoď minci pro štěstí“!

Přenesme se v čase o několik desítek let. V Praze umírá násilnou smrtí americký agent a Vin Diesel letí přes oceán. Proč? Přece dopadnout ty padouchy. Začátek filmu xXx: záběr nočního Staroměstského náměstí. Že je centrum Prahy často vyhledávané i zahraničními filmaři, je zřejmé všem vyznavačům filmového umění. Pamatujete si, jak měl Tom Cruise naspěch, když výbuch v restauraci roztříštil skleněné stěny obřího akvária v prvním dílu Mission: Impossible?

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace