Praha

Zámecké schody

Natočené filmy

Dobrý voják Švejk

Region
Hlavní město Praha

Praha

Zámecké schody

Složitá je jejich cesta prosluněnou Prahou. Tři muži, dva bajonety, jediný úsměv ve tváři. Kdo z nich vede koho? Policejní eskorta Švejka, nebo Švejk své nemotorné průvodce? Očekává je feldkurát Katz k poslední zpovědi.

Cesta je dlouhá, z Pohořelce až na Josefov. Náměstí, průchody, nároží, další a další ulice. Schodiště spojující Nerudovu ulici s Thunovskou, ke kterému se dostane i zkratkou kolem kostela Panny Marie u kajetánů. Dlouho se řešil jejich název. Strmá cesta? Stupně? Nové zámecké schody? Staré zámecké?

Liduprázdné. Tehdy i nyní. Proč jen se Švejk nepokusí utéct svým nešikovným průvodcům? Jak může být tak klidný? Jako by ve své prosté mysli nedokázal domyslet hrůzu očekávaného konce. Nebo mu snad ani sám nevěří? Lucerna nad staletými schody do strmé Nerudovky vyslechla spousty příběhů. Poví je těm, kdo umí naslouchat.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace