Praha

Haštalská

Natočené filmy

Dobrý voják Švejk

Region
Hlavní město Praha

Praha

Haštalská

Eskorta odvádí Švejka k feldkurátorovi Katzovi. Na místě, kde si domnělý odsouzenec k smrti vymohl přestávku, už veřejné toalety nenajdete. Neváhejte projít okolí Haštalské ulice a objevíte mnoho míst, která si atmosféru filmu Dobrý voják Švejk uchovala dodnes.

Z Haštalské můžete pokračovat ulicí U Obecního dvora. Potěšte se tu pohledem na cenný areál původních hospodářských budov, které jen díky nedostatku peněz na počátku 20. století unikly asanaci. Buďte ale obezřetní! Tajemné průchody, dvorky s pavlačemi a spousta romantických zákoutí snadno lapí nezkušeného turistu do svých nástrah. Už jste zabloudili? Odpočiňte si v některé z místních hospůdek a občerstveni se vydejte znovu na cestu. Uvidíte-li filmaře, pravděpodobně před vámi leží vyhledávaná filmová lokalita, Kozí plácek. Na mapě ho ale nehledejte. Přestože ani Josef Švejk by ho ve své době nenazval jinak, není to oficiální název, ale jen část Kozí ulice.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace