Region
Hlavní město Praha

Praha

Karlův most

Karlův most je jednou z památek, které neodmyslitelně patří k Praze. Vykračoval si po něm voják Švejk i Jára Cimrman. Někteří zahraniční filmaři si to však nemyslí. U nich je tento most ozdobou Lublinu nebo Budapešti.

Nejstarší pražský most přes Vltavu zdobí barokní sochy postav světců, známé figury však čas od času špacírují i po mostě samotném. Jára Cimrman tudy chodí procházkou po metropoli. Při ní má obzvlášť velké štěstí na naše velikány, se kterými se setkává doslova na každém kroku. A tamhle už se blíží Viktor Kaplan s tím novým vynálezem, má se jmenovat turbína, tak snad se to uchytí.

Pokud jsme zmínili nejslavnějšího českého vynálezce, nesmíme zapomenout ani nejznámějšího českého vojáka. Dobrý voják Švejk těmito místy pochoduje ke kurátovi Katzovi. V současnosti je most určen pouze pro pěší, ale ještě v minulém století se dal přejet autem, a dokonce přes něj jezdily i tramvaje.

Most, který z obou stran doplňují věže (Staroměstská a dvojice malé a velké věže Malostranské), se objevil i ve filmech zahraničních. Ve filmu Yentl, který vznikl rok před Formanovým Amadeem v režii Barbry Streisandové, přispěl k obrazu typického panoramatu Lublinu, kde žije hlavní hrdinka. Zvláštní je, že nikde jinde se jím toto polské město nechlubí. Pro lovce upírů Van Helsinga jde o místo vyjednávání s jednou z Draculových manželek, a ani nás nepřekvapí, že se má místo nacházet v Budapešti.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace