Pardubice

Pernštýnské náměstí

Natočené filmy

Dívka na koštěti

Region
Východní Čechy

Pardubice

Pernštýnské náměstí

Vchod do pohádkové říše. Hákové kříže Třetí říše. Obojí se dalo nalézt na Pernštýnském náměstí. Historické jádro Pardubic je pro filmaře atraktivní lokalitou, a tak si jej často mění k obrazu svému.

Zatímco morový sloup ve středu náměstí stojí již od 17. století, filmová vylepšení mívají životnost jen několik dní. Kašnu, skrz kterou se Saxana v Dívce na koštěti dostane s Honzou do pohádkové říše, zde třeba budete hledat marně. Šlo pouze o rekvizitu filmařů.

I přesto jsou některé následky natáčení trvalejšího charakteru. Po vzniku filmu Operace Silver A, zde město připravilo naučnou stezku informující o této odbojové skupině. Návštěvník si tu může připomenout místa spjatá s osudy výsadkářů. Režisér filmu Jiří Strach točil svůj film na autentických místech.

Nejvýraznější mezi měšťanskými domy, obepínajícími Pernštýnské náměstí, je dům U Jonáše. Také díky nepřehlédnutelnému reliéfu s velrybou. Rozhodně doporučujeme navštívit interiér, kde se nachází expozice Východočeské galerie.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace