NaFilM: Národní filmové muzeum

„Filmové muzeum v Praze? Interaktivní výstava Na film!“
Region
Hlavní město Praha

NaFilM: Národní filmové muzeum

„Víte, že film nebyl nikdy němý? Nebo že hasiči patřili mezi první cinefily? Pokud nevíte, ve filmovém muzeu se to dozvíte! A to přímo v centru Prahy, v Museum Montanelli, které jsme na půl roku proměnili ve filmové muzeum.“

Také jste v Praze hledali filmové muzeum, ale nenašli? Až do října se můžete přijít podívat, jak by takové muzeum mohlo vypadat. Na interaktivní výstavě Na film! si ozvučíte němý film, usednete za mixážní pult nebo do imaginárního kina, nahlédnete do tajů filmového zákulisí nebo poznáte osudy a filmy tvůrců, kteří odešli do zahraničí. Výstava Na film! je pro každého, své si najdou rodiny s dětmi, filmový nadšenci, studenti i dospělí.

O založení filmového muzea usilují studenti filmových studií, které spojuje odhodlání a vášeň pro film. Chtějí ukázat, že film není jen to, na co chodíte do kina - a pozvat Vás Na film! i do muzea! Přijďte do Musea Montanelli v Nerudově ulici a zažijte film jinak!


Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace