Brno

Denisovy sady

Natočené filmy

Četnické humoresky

Region
Jižní Morava

Brno

Denisovy sady

Nadstrážmistr Arazím a jeho milá Ludmila mají jasno, když si mají vybrat, kam na romantickou schůzku. Pokud jsou zrovna v Brně a je chvíli klid, vyrazí do Denisových sadů. Právě tady zastihnou Ludmilu porodní bolesti.

Do Denisových sadů v centru Brna se s Četnickými humoreskami vypravíme hned několikrát. Kromě poklidných procházek tu občas četníci loví i zločince. Brňanů se ale na Denisovy sady budete často ptát marně, stále hojně používají výraz Františkov nebo Terasy pod Petrovem. Park je skvělý nejen pro pikniky a aktivní odpočinek, ale také jako místo pro relaxaci, odkud se otevírají pohledy na celé město Brno.

Denisovy sady se nacházejí přímo pod Petrovem, a tak je odtud krásný výhled i na tuto dominantu brněnského horizontu. Je to vůbec první veřejný park u nás, který založila městská samospráva a otevřením pro veřejnost předběhl svou dobu. V roce 1818 tu byl vztyčen obelisk oslavující vítězství nad Napoleonem. Obelisk i celé sady byly veřejnosti zpřístupněny k svátku císaře Františka I.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace