Klašter Dolní Kounice

Natočené filmy

Četnické humoresky

Region
Jižní Morava

Klašter Dolní Kounice

Klášter Rosa coeli v Dolních Kounicích má možná kostel bez střechy, zato oplývá neopakovatelnou atmosférou. V jeho kulisách se sice odehrávalo velké kolaborační spiknutí v závěru seriálu Četnické humoresky, ale jinak je to velice romantické místo.

Areál kláštera a kostela v Dolních Kounicích jako by byl ustrnul v nějakém blíže neurčeném bezčasí. Střecha kostela už dávno vzala za své, zdivo pomalu rozebírá příroda, místo však není nijak zpustlé a nepůsobí zanedbaně. Chráněná kulturní památka spíše využívá atmosféru místa na pomezí civilizace a divočiny.

Zdánlivě opuštěný prostor si proto vybrali i tvůrci Četnických humoresek a ukryli sem vraha Buchmana. Ve zdech kostela se odehrává velká konspirace, inspirovaná divokou atmosférou let před druhou světovou válkou. Ačkoliv na obrazovce působí areál jako vzdálené, osamocené místo, leží přímo ve městě Dolní Kounice, kde najdete mimo jiné také zámek nebo židovskou čtvrť se synagogou a hřbitovem.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace