Zámek Buchlovice - Zahrada

Natočené filmy

Četnické humoresky

Region
Východní Morava

Zámek Buchlovice - Zahrada

Zámecká zahrada Buchlovického zámku patří k nejkrásnějším u nás. Procházel se jí i velitel Arazím s místním hrabětem, když přijel vyšetřovat krádež koně. V malebném zámeckém parku ho ani nenapadlo, jaké ho vzápětí čeká drama.

Buchlovický zámek byl v seriálu překřtěn na neexistující zámek Buštínský, což mu ale na půvabu nijak neubralo. V televizi se objevila hlavně jeho unikátní zahrada, která tvoří neoddělitelnou součást zdejší zámecké architektury. Může se pochlubit bohatou sbírkou exotických a vzácných dřevin. Najdete zde jak geometricky precizní francouzskou zahradu, tak krajinářský park ve volnějším, anglickém stylu.

Pokud se rozhodnete vstoupit i do interiéru, čeká vás nezaměnitelná atmosféra časů habsburské monarchie a jedny z nejkrásnějších zámeckých salónů na Moravě. Díky své poloze v centru folklorní oblasti je Buchlovický zámek často místem, kde se setkáte s lidovými tanci a hudbou.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace