Zámek Oslavany

Natočené filmy

Četnické humoresky

Region
Jižní Morava

Zámek Oslavany

Když autoři Četnických humoresek obsadili zámek Oslavany do role kláštera sester boromejek, nebyli zase tak daleko od pravdy. Netradiční kombinace původního cisterciáckého kláštera a novějšího renesančního zámku je u nás nevídaná.

Při vyšetřování vraždy sestry Beáty se četníci setkají s uzavřenou komunitou řádových sester, jejichž dlouhé hábity tiše šustí arkádovým podloubím a ticho přerušují pouze pravidelné modlitby. Poněkud chladné, ale zároveň fascinující prostředí kláštera poskytl zámek Oslavany. V seriálu uvidíte podloubí, nádvoří, prostor před zámeckou branou, přístupovou cestu i některé interiéry, ale v rozsáhlém areálu budou mít i pozorní seriáloví diváci stále co objevovat.

Za výlet stojí také okolní příroda. Město leží na pomezí Českomoravské a Brněnské vrchoviny a hned za jeho hranicí začíná přírodní park Oslava.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace