Zámek Lysice

Natočené filmy

Četnické humoresky

Region
Jižní Morava

Zámek Lysice

Menší barokní zámek velmi dobře posloužil pro natočení přepychového sídla bohatého statkáře Keslera. Četník Arazím se do něj podíval za smutných okolností. Musel rodině sdělit zprávu o úmrtí dcery, jejíž vraždu vyšetřoval.

Nenechte se však odradit nešťastnými událostmi ze seriálu Četnické humoresky a do Lysic se vydejte. Zdejší zámek patří ve své současné podobě k nejkrásnějším budovám tohoto druhu u nás. Jeho velkou předností je luxusně vybavený interiér, který přilákal i tvůrce z České televize.

Obec Lysice není nijak velká, ale nalézá se v půvabné krajině Blanska, nedaleko Moravského krasu. Autem jste odtud u Macochy do hodiny, i se zastávkou na svačinu. Lysice mají ještě jednu historickou zajímavost, a to zřícenině hradu Rychvald, jehož zdivo se pomalu stává součástí okolní přírody.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace