Olomouc

Univerzita Palackého

Natočené filmy

Četnické humoresky

Region
Střední Morava a Jeseníky

Olomouc

Univerzita Palackého

Výzva Jana Amose Komenského na podlaze knihovny vítá návštěvníky tohoto srdce Univerzity Palackého. Vtipné je, že v této čtvercové budově s nádvořím dříve doopravdy fungovala vojenská zbrojnice. Ve stejné ulici se zastavili i seriáloví četníci. A nejen tady.

Oddělit budovy Univerzity Palackého od okolního historického centra Olomouce by nešlo ani tím nejostřejším skalpelem, natolik je vysoká škola do svého okolí přirozeně vrostlá. Její historické části jsou atraktivní pro turisty i filmaře, zamilovaly se do nich třeba Četnické humoresky. Natáčelo se v ulici před hlavní univerzitní knihovnou nebo na nádvoří děkanátu Filozofické fakulty. Příhodné kulisy ale štáb našel také v ulici u bývalého Jezuitského konviktu, kde sídlí univerzitní Umělecké centrum, a v okolí budovy katedry historie.

Ve stejném sousedství se v nedávné době natáčela také televizní detektivka na pokračování Případ pro exorcistu, konkrétně druhý díl Modré stíny, jehož příběh se na půdě olomoucké univerzity částečně odehrává.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace