Kroměříž

Arcibiskupské gymnázium

Natočené filmy

Četnické humoresky

Region
Východní Morava

Kroměříž

Arcibiskupské gymnázium

Strážmistr Jarý požádal o ruku svou milovanou Klaudii a nervózně čeká na odpověď, přitom si může zálibně prohlížet historickou fasádu kroměřížského Arcibiskupského gymnázia. Ještě netuší, že ho čeká ostrý střet s otcem vyvolené, nadstrážmistrem Arazímem.

Štábu Četnických humoresek se gymnázium zalíbilo natolik, že se k němu v další řadě vrátil znovu. Tentokrát si průčelí budovy zahrálo prvorepublikovou banku, kam pokladní Slimák chodí vybírat peníze na mzdy. A že by mohl být problém použít stejnou budovu dvakrát? Ale kde že, toho si nikdo nevšimne, vždyť poprvé ji vidíme v noci a podruhé za bílého dne.

Gymnázium, které bylo původně církevním seminářem, založilo svou tradici už za c. k. Rakouska-Uherska a vychovalo tak už mnoho generací studentů. Rozsáhlá historická budova stojí poblíž Arcibiskupského zámku, který najdete na seznamu UNESCO. V zámku se natáčel například oscarový majstrštyk Miloše Formana Amadeus.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace